2018-19 CIF Southern Section TV & Prep Zone Streaming Schedule

Note: All games available on FOX Sports App.

Note: Schedule Subject To Change.

Note: ‘Prep Zone Encore’ telecast will feature one select Prep Zone game from the week prior to air every Wednesday throughout the season on FOX Sports West or Prime Ticket.

FOOTBALL

Playoffs, Finals (Nov. 23)

D5: Palos Verdes vs. Lawndale, ARCHIVES

D8: Kaiser vs. Arcadia, ARCHIVES

D9: San Gorgonio vs. Brea Olinda, ARCHIVES

D11: Peninsula vs. Western, ARCHIVES

D13: Adelanto vs. Orange Vista, ARCHIVES

D1: St. John Bosco vs. Mater Dei, ARCHIVES

D3: Sierra Canyon vs. Cajon, ARCHIVES

 

Playoffs, Finals (Nov. 24)

D4: Corona del Mar vs. Grace Brethren, ARCHIVES

D6: Oxnard vs. South Hills, ARCHIVES

D7: Culver City vs. San Jacinto, ARCHIVES

D10: Highland vs. Eisenhower, ARCHIVES

D12: Artesia vs. Linfield Christian, ARCHIVES

D2: Upland vs. Rancho Verde, ARCHIVES

 

Week 0 (Aug. 17)

Timpview (Utah) at St. John Bosco, ARCHIVES

Westlake at Sierra Canyon, ARCHIVES

Antelope Valley at Grace Brethren, ARCHIVES

Upland at La Habra, ARCHIVES

Chandler (AZ) at Centennial (Corona), ARCHIVES


Week 1 (Aug. 24)

JSerra at Calabasas, ARCHIVES

Narbonne at Long Beach Poly, ARCHIVES

Santa Margarita at Mission Viejo, ARCHIVES

Chaminade at Paraclete, ARCHIVES

Centennial (Corona) at Orange Lutheran, ARCHIVES


Week 2 (Aug. 31)

Vista Murrieta at Orange Lutheran, ARCHIVES

Mililani (HI) at St. John Bosco, ARCHIVES

La Habra at Mission Viejo, ARCHIVES

Long Beach Poly at Los Alamitos, ARCHIVES

Cajon at Murrieta Valley, ARCHIVES


Week 3 (Sept. 7)

Alemany at Oaks Christian, ARCHIVES

Roosevelt at Servite, ARCHIVES

San Clemente at Murrieta Valley, ARCHIVES

Folsom at Chaminade, ARCHIVES

Serra at Long Beach Poly, ARCHIVES


Week 4 (Sept. 14)

Mayfair at Warren, ARCHIVES

Narbonne at Serra, ARCHIVES

Cathedral at Bishop Amat, ARCHIVES

Westlake at Moorpark, ARCHIVES

Mission Viejo at Upland, ARCHIVES


Week 5 (Sept. 21)

Mission Viejo at Orange Lutheran, ARCHIVES

Cathedral at Serra, ARCHIVES

Heritage at Cajon, ARCHIVES

Antelope Valley at Highland, ARCHIVES

IMG Academy (FL) at Mater Dei, ARCHIVES


Week 6 (Sept. 28)

Calabasas at Westlake, ARCHIVES

Mater Dei at Servite, ARCHIVES

San Clemente at Tesoro, ARCHIVES

Valencia (Valencia) at Canyon (Canyon Country), ARCHIVES

JSerra at St. John Bosco, ARCHIVES


Week 7 (Oct. 5)

Orange Lutheran at St. John Bosco, ARCHIVES

Serra at Bishop Amat, ARCHIVES

Calabasas at Sierra Canyon, ARCHIVES

Alta Loma at Bonita, ARCHIVES

Culver City at Lawndale, ARCHIVES


Week 8 (Oct. 13)

St. John Bosco at Mater Dei, ARCHIVES

Week 8 (Oct. 12)

Centennial (Corona) at Norco, CANCELLED

Oaks Christian at St. Bonaventure, ARCHIVES

Orange Lutheran at JSerra, CANCELLED

Linfield Christian at Aquinas, ARCHIVES

Week 9 (Oct. 19)

Mater Dei at JSerra, ARCHIVES

Citrus Hill at San Jacinto, ARCHIVES

Tesoro at Capistrano Valley, ARCHIVES

Paramount at Ghar, ARCHIVES

Oaks Christian at Calabasas, ARCHIVES

 

Week 10 (Oct. 26)

8-Man: Chadwick at Flintridge Prep, ARCHIVES

Alemany at Bishop Amat, ARCHIVES

Westlake at Oaks Christian, ARCHIVES

Camarillo at Grace Brethren, ARCHIVES

West Ranch at Valencia, ARCHIVES

Rancho Verde at Heritage, ARCHIVES

 

Playoffs, First Round (Nov. 2)

Mission Viejo at Bishop Amat, ARCHIVES

JSerra at Long Beach Poly, ARCHIVES

Westlake at Los Alamitos, ARCHIVES

Capistrano Valley at Lompoc, ARCHIVES

Murrieta Valley at San Clemente, ARCHIVES

 

Playoffs, Quarterfinals (Nov. 9)

Mater Dei at Mission Viejo, ARCHIVES

Rancho Verde at Alemany, ARCHIVES

Norco at Upland, ARCHIVES

Yorba Linda at Corona del Mar, ARCHIVES

St. John Bosco at San Clemente, ARCHIVES

Oaks Christian at JSerra, CANCELLED

 

Playoffs, Semifinals (Nov. 16)

St. John Bosco at Oaks Christian, ARCHIVES

Upland at Calabasas, ARCHIVES

Rancho Verde at Notre Dame (Sherman Oaks), ARCHIVES

Cajon at Capistrano Valley, ARCHIVES

Centennial (Corona) at Mater Dei, ARCHIVES


VOLLEYBALL

Girls Division Finals (Nov. 3)

D9: Pacifica Christian/OC at La Puente, ARCHIVES

D3: Village Christian at Laguna Beach, ARCHIVES

D2: Trabuco Hills at Los Alamitos, ARCHIVES

D1: Marymount at Mater Dei, ARCHIVES


BASKETBALL

Boys And Girls Division Finals (Feb. 22-23)

Prep Zone, FOX Sports West

 

SOCCER

Boys And Girls Division Finals (Feb. 23)

Prep Zone

 

SOFTBALL

Girls Division Finals (May 18)

Prep Zone

 

BASEBALL

Boys Division Finals (May 18)

Prep Zone