CIF-SS: 2015-16 sked on FOX Sports West/Prime Ticket & Prep Zone

Our schedule of upcoming CIF-SS events on FOX Sports West/Prime Ticket & Prep Zone for the 2015-16 season.

It's time for another season of CIF-SS action on FOX Sports West/Prime TicketPrep Zone & FOX Sports GO!

Below is our schedule for live-event coverage during the 2015-16 season.

NOTE: Most games can be viewed on FOX Sports GO ... Click to learn about it.

NOTE: Schedule is subject to change; For the complete 2014-15 PZ schedule/results, click here.
 

BASKETBALL

Boys and Girls Finals (Friday, March 4)

At Azusa Pacific University

D4AA Girls, Duarte vs. St. Paul, ARCHIVES

D4AA Boys, Serra vs. Notre Dame, ARCHIVES

D3A Boys, Chaminade vs. Diamond Ranch, ARCHIVES

(Saturday, March 5)

D3AA Girls, Orange Lutheran vs. Sonora, ARCHIVES

D1A Boys, Santa Monica vs. Temecula Valley, ARCHIVES

D2A Girls, Agoura vs. Norco, ARCHIVES

D2AA Girls, Canyon vs. Newbury Park, ARCHIVES

D1AA Boys, Lonbg Beach Poly vs. Riverside North, ARCHIVES

D1A Girls, Mira Costa vs. Crescenta Valley, ARCHIVES

D3AA Boys, Bonita vs. Oak Park, ARCHIVES

D1AA Girls, Ventura vs. West Torrance, ARCHIVES

Open Division Boys, Chino Hills vs. Sierra Canyon, ARCHIVES

Open Division Girls, Long Beach Poly vs. Chaminade, ARCHIVES

D2AA Boys, Ayala vs. Edison, ARCHIVES

SOCCER

Boys or Girls Finals (Saturday, March 5)

At Corona High School

D3 Girls, Yorba Linda vs. South Hills, ARCHIVES

D5 Girls, Alta Loma vs. Oxnard, ARCHIVES

D1 Girls, Tesoro vs. Santa Margaritz, ARCHIVES

At Warren High School

D2 Girls, Northwood vs. Palos Verdes, ARCHIVES

D2 Boys, Jordan vs. Sunny Hills, ARCHIVES

D1 Boys, Loyola vs. Santa Barbara, ARCHIVES

D3 Boys, Godinez vs. South Torrance, ARCHIVES

 

FOOTBALL

PLAYOFFS: Finals (Friday, Dec. 4)

Eastern Division: Serrano at Oak Hills, ARCHIVES

Inland Division: Citrus Hill at Heritage, ARCHIVES

Mid Valley Division: Sierra Canyon at San Dimas, ARCHIVES

Northern Division: Thousand Oaks at Camarillo, ARCHIVES

Southern Division: Canyon (Anaheim) at Brea Olinda, ARCHIVES

West Valley Division: Mission Viejo at Vista Murrieta, ARCHIVES

Southwest Division: San Clemente at La Habra, ARCHIVES


PLAYOFFS: Finals (Saturday, Dec. 5)

Central Division: San Marino at Charter Oak, ARCHIVES

East Valley Division: Saddleback Valley Christian wins by forefit

Southeast Division: La Serna at La Mirada, ARCHIVES

Western Division: Palos Verdes at Calabasas, ARCHIVES

Northwest Division: Notre Dame (Riverside) at Linefield Christian, ARCHIVES

Pac-5 Division: St. John Bosco at Centennial (Corona), ARCHIVES


WEEK 0 (Friday, Aug. 28)

Lompoc at Arroyo Grande, ARCHIVES

Notre Dame (Sherman Oaks) at Oaks Christian, ARCHIVES

Canyon (Canyon Country) at Calabasas, ARCHIVES

Trabuco Hills at Ranco Cucumonga, ARCHIVES

Bishop Amat at Mater Dei, ARCHIVES


WEEK 1 (Friday, Sept. 4)

Buena Park at Edison, ARCHIVES

JSerra at Chino Hills, ARCHIVES

Orange Lutheran at Crespi, ARCHIVES

Cathedral City at Rancho Mirage, ARCHIVES

Rancho Cucamonga at Norco, ARCHIVES


WEEK 2 (Friday, Sept. 11)

Redlands East Valley at St. Bonaventure, ARCHIVES

Great Oak at Rancho Verde, ARCHIVES

Upland at Tesoro, ARCHIVES

Mission Viejo at La Habra, ARCHIVES

Centennial (Corona) at Orange Lutheran, ARCHIVES


WEEK 3 (Friday, Sept. 18)

La Mirada at San Clemente, ARCHIVES

Centennial (Corona) at Notre Dame (Sherman Oaks), ARCHIVES

Crespi at St. John Bosco, ARCHIVES

La Habra at Los Alamitos, ARCHIVES

Santa Margarita at Westlake, ARCHIVES


WEEK 4 (Friday, Sept. 25)

Crespi at Alemany, ARCHIVES

Hart at St. Bonaventure, ARCHIVES

Edison at Mater Dei, ARCHIVES

Orange Lutheran at Vista Murrieta, ARCHIVES

Serra at Loyola, ARCHIVES


WEEK 5 (Friday, Oct. 2)

Redlands East Valley at Redlands, ARCHIVES

Serrano at Norco, ARCHIVES

Chaminade at Loyola, ARCHIVES

Palmdale at Eastside, ARCHIVES

San Clemente at Tesoro, ARCHIVES


WEEK 6 (Friday, Oct. 9)

Bishop Amat at Serra, ARCHIVES

St. Bonaventure at Camarillo, ARCHIVES

St. Francis at Salesian, ARCHIVES

Paso Robles at Arroyo Grande, ARCHIVES

Thousand Oaks at Oaks Christian, ARCHIVES


WEEK 7 (Friday, Oct. 16)

St. John Bosco at Mater Dei, ARCHIVES

Alemany at Bishop Amat, ARCHIVES

Westlake at Newbury Park, ARCHIVES

Murrieta Valley at Vista Murrieta, ARCHIVES

Tesoro at Mission Viejo, ARCHIVES


WEEK 8 (Friday, Oct. 23)

Santiago at Centennial, ARCHIVES

Mission Viejo at San Juan Hills, ARCHIVES

Cajon at Redlands East Valley, ARCHIVES

San Marcos at Dos Pueblos, ARCHIVES

JSerra at St. John Bosco, ARCHIVES


WEEK 9 (Friday, Oct. 30)

Mater Dei at JSerra, ARCHIVES

Kaiser at Summit, ARCHIVES

Glendora at Claremont, ARCHIVES

Camarillo at Thousand Oaks, ARCHIVES

Alemany at Serra, ARCHIVES


WEEK 10 (Friday, Nov. 6)

Bishop Amat at Loyola, ARCHIVES

Valenica at Hart, ARCHIVES

Atascadero at Paso Robles, ARCHIVES

Rancho Cucamonga at Upland, ARCHIVES

Oaks Christian at Westlake, ARCHIVES


PLAYOFFS: First round (Friday, Nov. 13)

Chaminade at Centennial, ARCHIVES

Westlake at Serra, ARCHIVES

Hart at Mission Viejo, ARCHIVES

West Torrance at Redondo Union, ARCHIVES

Orange Lutheran vs. St. Bonaventure, ARCHIVES


PLAYOFFS: Quarterfinals (Friday, Nov. 20)

Mater Dei at Serra, ARCHIVES

Vista Murrieta at Upland, ARCHIVES

Valencia at Villa Park, ARCHIVES

Palmdale at Bishop Diego, ARCHIVES

Oaks Christian at Bishop Amat, ARCHIVES


PLAYOFFS: Semifinals (Friday, Nov. 27)

Bishop Amat at St. John Bosco, ARCHIVES

Vista Murrieta at Rancho Cucamonga, ARCHIVES

Redondo Union at Calabasas, ARCHIVES

Buena Park at San Clemente, ARCHIVES

Centennial at Mater Dei, ARCHIVES

 

VOLLEYBALL

Girls Divison Finals (all seven divisions)

At Cerritos College

Friday, Nov. 20

Division 5AA Final, Upland Christian vs. Santa Clarita Christian, ARCHIVES

Division 3AA Final, Valley View vs. Santa Monica, ARCHIVES

Saturday, Nov. 21

Division 2AA Final, Village Christian vs. Chadwick, ARCHIVES

Division 1A Final, Valencia vs. Trabuco Hills, ARCHIVES

Division 4AA Final, Laguna Blanca vs. Alta Loma, ARCHIVES

Division IAA Final, Mater Dei vs. Redondo Union, ARCHIVES

 

SOFTBALL

Division Finals (Saturday, June 4)

TBD on Prep Zone

 

BASEBALL

Division Finals (Saturday, June 4)

TBD on Prep Zone