CIF-SS 2014-15 sked on FOX Sports West/Prime Ticket & Prep Zone

Click here for the most updated CIF-SS 2014-15 schedule on FOX Sports West/Prime Ticket and Prep Zone.

Note: This schedule will be updated throughout the school year.

CLICK HERE TO LAUNCH THE LIVE PLAYER

CLICK HERE FOR OUR STREAM ARCHIVES


BASEBALL

Saturday, June 6 (San Manuel Stadium, San Bernardino)

D-4 Final: South Torrance at Serrano, ARCHIVES

D-3 Final: Redondo Union at Walnut, ARCHIVES

D-2 Final: Mission Viejo at Chino Hills, ARCHIVES

D-1 Final: Huntington Beach at Hart, ARCHIVES


SOFTBALL

Saturday, June 6 (Deanna Manning Stadium, Irvine)

D-6 Final: Savanna at Paraclete, ARCHIVES

D-5 Final: St. Bonaventure at Garden Grove, ARCHIVES

D-4 Final: Highland at Torrance. ARCHIVES

D-1 Final: Norco at West Ranch, ARCHIVES

 

FOOTBALL (2014)

Week 0 (Friday, Aug. 29)

Bishop Gorman at Servite, ARCHIVES

Westlake at Canyon, ARCHIVES

Rancho Cucamonga at Trabuco Hills, ARCHIVES

Bishop Amat at Santa Margarita, ARCHIVES

Arroyo Grande at Lompoc, ARCHIVES

 

Week 1 (Friday, Sept. 5)

Hart at Chaminade, ARCHIVES

Santiago (Corona) at Santa Margarita, ARCHIVES

San Clemente at Huntington Beach, ARCHIVES

Narbonne at Long Beach Poly, ARCHIVES

Palmdale at Valencia, ARCHIVES

 

Week 2 (Friday, Sept. 12)

Tesoro at Upland, ARCHIVES

Westlake at Long Beach Poly, ARCHIVES

Bishop Gorman at Centennial (Corona), ARCHIVES

Central Catholic (Ore.) at St. John Bosco, ARCHIVES

Lompoc at Nordhoff, ARCHIVES

 

Week 3 (Friday, Sept. 19)

Long Beach Poly at Centennial (Corona), ARCHIVES

St. Bonaventure at JSerra, ARCHIVES

Mission Viejo at Norco, ARCHIVES

Corona Del Mar at Newport Harbor, ARCHIVES

Rancho Verde at Redlands East Valley, ARCHIVES

 

Week 4 (Friday, Sept. 26)

Orange Lutheran at Vista Murrieta, ARCHIVES

Santiago Corona at Hart, ARCHIVES

Notre Dame (Sherman Oaks) at Serra, ARCHIVES

La Quinta at Palm Desert, ARCHIVES

Bakersfield at Salesian, ARCHIVES

 

Week 5 (Friday, Oct. 3)

Serra at Bishop Amat,  ARCHIVES

La Mirada at Bellflower, ARCHIVES

Roosevelt at Norte Vista, ARCHIVES

Chaparral at Mission Viejo, ARCHIVES

Norco at Serrano, ARCHIVES

 

Week 6 (Friday, Oct. 10)

Mater Dei at St. John Bosco, ARCHIVES

Notre Dame (Sherman Oaks) at ChaminadeARCHIVES

Great Oak at Vista Murrieta, ARCHIVES

Canyon at Hart, ARCHIVES

Paraclete at Westlake, ARCHIVES

 

Week 7 (Friday, Oct. 17)

Mission Viejo at Tesoro, ARCHIVES

Mater Dei at Servite, ARCHIVES

Orange Lutheran at Santa Margarita, ARCHIVES

Warren at Downey, ARCHIVES

Chino Hills at Upland, ARCHIVES

 

Week 8 (Friday, Oct. 24)

Centennialat Santiago, ARCHIVES

Oaks Christian at St. Bonaventure, ARCHIVES

Orange Lutheran at St. John Bosco, ARCHIVES

Serra at Alemany, ARCHIVES

Riverside Poly at Rancho Verde, ARCHIVES

 

Week 9 (Friday, Oct. 31)

St. John Bosco at Servite, ARCHIVES

Chaminade at Serra, ARCHIVES

Loyola at Bishop Amat, ARCHIVES

Atascadero at Arroyo Grande, ARCHIVES

Bonita at Ayala, ARCHIVES

 

Week 10 (Friday, Nov. 7)

Hart at Valencia, ARCHIVES

Servite at JSerra, ARCHIVES

Alemany at Crespi, ARCHIVES

Newbury Park at Thousand Oaks, ARCHIVES

Paso Robles at Atascadero, ARCHIVES

 

Playoffs, first round (Friday, Nov. 14)

Mater Dei at Westlake, ARCHIVES

Serra at Centennial (Corona), ARCHIVES

Santa Margarita at Crespi, ARCHIVES

Hart at Edison, ARCHIVES

South Torrance at Ventura, ARCHIVES

 

Playoffs, quarterfinals (Friday, Nov. 21)

Upland at Hart, ARCHIVES

Long Beach Poly at Crespi, ARCHIVES

Centennial at Mater Dei, ARCHIVES

Bishop Amat at JSerra, ARCHIVES

Big Bear at Templeton, ARCHIVES

 

Playoffs, semifinals (Friday, Nov. 28)

Long Beach Poly at St. John Bosco (at Cerritos College), ARCHIVES

Bishop Amat at Centennial, ARCHIVES

Vista Murrieta at Upland, ARCHIVES

La Serna at Crescenta Valley (at Glendale HS), ARCHIVES

Capistrano Valley at San Clemente, ARCHIVES

 

8-Man finals (Saturday, Nov. 29)

D-1, Mojave at Thacher, ARCHIVES

D-2, Joshua Springs at Lancaster Baptist, ARCHIVES

 

Division finals

Friday, Dec. 5 

Southwest Division: Trabuco Hills at San Clemente, ARCHIVES

Inland Division: Redlands East Valley at Riverside Poly, ARCHIVES

Eastern Division: Palm Springs at Serrano, ARCHIVES

Mid Valley Division: Pomona at Paraclete, ARCHIVES

Northern Division: Newbury Park at Paso Robles, ARCHIVES

Southeast Division: Downey at Crescenta Valley, ARCHIVES

Western Division: Palo Verdes at Ventura, ARCHIVES


Saturday, Dec. 6

West Valley Divison: Vista Murrieta at Mission Viejo, ARCHIVES

Pac-5 Division: Centennial (Corona) at St. John Bosco, ARCHIVES

Southern Division: Rancho Alamitos at Garden Grove, ARCHIVES

Central Division: Colony at Los Altos, ARCHIVES

Northwest Division: Arrowhead Christian at Nipomo, ARCHIVES

East Valley Division: Grace Brethren at St. Margaret's, ARCHIVES

 

Feb. 4, 2015 (National Signing Day)

High School Spotlight Signing Day Special, ARCHIVES

 

GIRLS VOLLEYBALL (2014)

Nov. 21 (Cerritos College)

Girls D-4A Final, Duarte at Cate, ARCHIVES

Girls D-4AA Final, La Reina at Alta Loma, ARCHIVES

 

Nov. 22 (Cerritos College)

Girls D-2A Final, Windward at Palm Springs, ARCHIVES

Girls D-2AA Final, South Torrance at Village Christian, ARCHIVES

Girls D-1A Final, Santiago at Aliso Nigel, ARCHIVES

Girls D-1AA Final, Mater Dei at Redondo, ARCHIVES

 

BASKETBALL

Friday, March 6

Boys Div. 4A Basketball Final: Maranatha vs. Campbell Hall, ARCHIVES

Boys Div. 4AA Basketball Final: Crespi vs. Mission Prep, ARCHIVES

Boys Div. 3A Basketball Final: Beverly Hills vs. Corona del Mar, ARCHIVES

 

Saturday, March 7

Girls Div. 3AA Basketball Final: North Torrance vs. El Dorado, ARCHIVES

Boys Div. 3AA Basketball Final: Sonora vs. Gahr, ARCHIVES

Girls Div. 2A Basketball Final: Colony vs. South Torrance, ARCHIVES

Boys Div. 2A Basketball Final: Compton vs. Redlands East Valley, ARCHIVES

Girls Div. 1AA Basketball Final: Windward vs. Etiwanda, ARCHIVES

Boys Div. 2AA Basketball Final: Canyon-Anaheim vs. Lawndale, ARCHIVES

Girls Div. 1A Basketball Final: West Torrance vs. Troy, ARCHIVES

Boys Div. 1AA Basketball Final: Great Oak vs. Village Christian, ARCHIVES

Girls Div. 2AA Basketball Final: Redondo Union vs. Mira Costa, ARCHIVES

Boys Open Division Basketball Final: Bishop Montgomery vs. Etiwanda, ARCHIVES

Girls Open Division Basketball Final: Mater Dei vs. Chaminade, ARCHIVES

Boys Div. 1A Basketball Final: Edison vs. Foothill, ARCHIVES


SOCCER

Friday, March 6

Girls Div. 4 Soccer Final: La Mirada vs. Moorpark, ARCHIVES

Boys Div. 4 Soccer Final: Bellflower vs. Hart at Warren High School, ARCHIVES

 

Saturday, March 7

Girls Div. 3 Soccer Final: West Torrance vs. Cypress, ARCHIVES

Girls Div. 5 Soccer Final: La Serna vs. Sierra Canyon, ARCHIVES

Boys Div. 5 Soccer Final: Chino vs. Santiago-Garden Grove, ARCHIVES

Girls Div. 7 Soccer Final: St. Anthony vs. Grace Brethren, ARCHIVES

Girls Div. 1 Soccer Final: Mater Dei vs. Laguna Hills, ARCHIVES

Boys Div. 6 Soccer Final: South Pasadena vs. Monrovia, ARCHIVES

Girls Div. 2 Soccer Final: Santiago-Corona vs. Oaks Christian, ARCHIVES

Boys Div. 1 Soccer Final: El Toro vs. Servite, ARCHIVES

Girls Div. 6 Soccer Final: Paloma Valley vs. Temescal Canyon, ARCHIVES

 

BOYS VOLLEYBALL (at Cerritos College)

Saturday, May 23

D-5 Final: Arrowhead Christian at Damien, ARCHIVES

D-4 Final: St. Margaret's at Saddleback Valley Christian, ARCHIVES

D-3 Final: Quartz Hill at El Segundo, ARCHIVES

D-2 Final: Valencia at Oak Park, ARCHIVES

D-1 Final: Huntington Beach at Corona Del Mar, ARCHIVES

 

TRACK AND FIELD

Friday, May 29

Masters Meet, ARCHIVES

Saturday, Feb. 7

Nike Extravaganza (at Mater Dei High School)

Orange Lutheran vs. Sonora, ARCHIVES

Corona Centennial vs. St. John Bosco, ARCHIVES

Chino Hills vs. Westchester, ARCHIVES

Bishop Gorman (Nev.) vs. Etiwanda, ARCHIVES

Bishop O'Dowd vs. Oak Hill Academy (Va.), ARCHIVES

Mater Dei vs. Fairfax, ARCHIVES

Saturday, Feb. 7

Nike Extravaganza (at Mater Dei High School)

Orange Lutheran vs. Sonora, ARCHIVES

Corona Centennial vs. St. John Bosco, ARCHIVES

Chino Hills vs. Westchester, ARCHIVES

Bishop Gorman (Nev.) vs. Etiwanda, ARCHIVES

Bishop O'Dowd vs. Oak Hill Academy (Va.), ARCHIVES

Mater Dei vs. Fairfax, ARCHIVES

Saturday, Feb. 7

Nike Extravaganza (at Mater Dei High School)

Orange Lutheran vs. Sonora, ARCHIVES

Corona Centennial vs. St. John Bosco, ARCHIVES

Chino Hills vs. Westchester, ARCHIVES

Bishop Gorman (Nev.) vs. Etiwanda, ARCHIVES

Bishop O'Dowd vs. Oak Hill Academy (Va.), ARCHIVES

Mater Dei vs. Fairfax, ARCHIVES