Friday November 8

Time (ET)

Visiting Team

Home Team

Television

11:00 am Bucknell Bison Pittsburgh Panthers
11:30 am Jacksonville Dolphins Florida A&M Rattlerettes
11:30 am Bluefield College Ramblin' Rams Marshall Thundering Herd
12:00 pm Sam Houston State Bearkats Arkansas Lady Razorbacks
12:00 pm Illinois Fighting Illini Bradley Braves
12:00 pm Virginia Intermont Lady Cobras East Carolina Lady Pirates
12:00 pm Eastern Kentucky Colonels Miami (OH) RedHawks
12:00 pm Norfolk State Spartanettes Morehead State Lady Eagles
12:00 pm Lamar Lady Cardinals Oklahoma State Cowgirls
12:00 pm West Alabama Tigers Southern Miss Lady Golden Eagles
12:30 pm Texas Southern Lady Tigers Tulsa Golden Hurricane
1:00 pm UCLA Bruins Nebraska Cornhuskers
1:00 pm USAO Drovers Oral Roberts Golden Eagles
1:05 pm IPFW Mastodons Wichita State Shockers
2:00 pm Southern-New Orleans Knights Nicholls Lady Colonels
2:30 pm Madonna University Crusaders Eastern Michigan Eagles
3:00 pm UAB Blazers Fairfield Stags
4:00 pm Davidson Wildcats Clemson Lady Tigers
4:00 pm Bowling Green Falcons Michigan Wolverines
4:30 pm Air Force Falcons North Carolina Tar Heels
5:00 pm South Dakota State Jackrabbits BYU Cougars
5:00 pm Winston-Salem State Rams Elon Phoenix
5:00 pm UNCG Spartans Florida State Seminoles
5:00 pm Coppin State Lady Eagles Georgia Tech Yellow Jackets
5:00 pm East Tennessee State Lady Buccaneers Memphis Lady Tigers
5:00 pm Western Carolina Lady Catamounts Mercer Bears
5:00 pm North Florida Ospreys Miami (FL) Hurricanes
5:00 pm Liberty Lady Flames Charlotte 49ers
5:00 pm Delaware Fightin' Blue Hens Rhode Island Rams
5:00 pm Albany Great Danes Siena Saints
5:00 pm Navy Midshipmen Towson Tigers
5:00 pm Walla Walla Wolves Weber State Wildcats
5:00 pm North Carolina A&T Lady Aggies Quinnipiac Bobcats
5:15 pm Bethune-Cookman Wildcats Florida Gators
5:30 pm Florida Atlantic Owls Akron Zips
5:30 pm Missouri Tigers Saint Louis Billikens
5:30 pm Ohio State Buckeyes West Virginia Mountaineers
5:30 pm Western Illinois Leathernecks Texas A&M-Corpus Christi Islanders
5:30 pm Buffalo Bulls Binghamton Bearcats
6:00 pm Northeastern Huskies Boston University Terriers
6:00 pm Central Connecticut State Lady Blue Devils UCF Knights
6:00 pm FGCU Eagles FIU Golden Panthers
6:00 pm San Francisco Lady Dons Fordham Lady Rams
6:00 pm USC Upstate Spartans Maryland Eastern Shore Lady Hawks
6:00 pm Jacksonville State Gamecocks Ole Miss Lady Rebels
6:00 pm St. Bonaventure Bonnies North Carolina State Wolfpack
6:00 pm NJIT Highlanders Stony Brook Seawolves
6:00 pm Schreiner Mountaineers Texas-Pan American Lady Broncs
6:00 pm Nevada Wolf Pack Utah Valley Wolverines
6:00 pm Mayville State Comets North Dakota State Bison
6:30 pm Cal Poly Mustangs Duquesne Lady Dukes
6:30 pm Talladega Tornadoes Southern University Jaguars
6:30 pm Mississippi State Lady Bulldogs Houston Cougars
6:30 pm Arizona Wildcats Iona Gaels
6:30 pm Southern Arkansas Lady Muleriders Northwestern State Lady Demons
6:30 pm Alcorn State Lady Braves Central Arkansas Bears
6:45 pm Tennessee State Lady Tigers Kansas State Wildcats
7:00 pm Troy Trojans Alabama State Hornets
7:00 pm Philander Smith Panthers UAPB Golden Lionettes
7:00 pm Cleveland State Vikings Butler Bulldogs
7:00 pm Detroit Titans Canisius Golden Griffins
7:00 pm Colgate Raiders Cornell Big Red
7:00 pm Richmond Spiders Georgetown Hoyas
7:00 pm Dartmouth Big Green Holy Cross Crusaders
7:00 pm UC Riverside Highlanders Iowa Hawkeyes
7:00 pm Virginia Cavaliers James Madison Dukes
7:00 pm Rider Broncs Lafayette Leopards
7:00 pm Temple Owls La Salle Explorers
7:00 pm Columbia Lions LIU Brooklyn Blackbirds
7:00 pm Kentucky Wildcats Marist Red Foxes
7:00 pm Western Michigan Broncos Massachusetts Minutewomen
7:00 pm Lehigh Mountain Hawks Niagara Purple Eagles
7:00 pm Saint Francis U Red Flash Penn State Lady Lions
7:00 pm Hofstra Pride Robert Morris Colonials
7:00 pm Longwood Lancers Seton Hall Pirates
7:00 pm Charleston Southern Buccaneers South Carolina Gamecocks
7:00 pm Maryland Terrapins South Florida Bulls
7:00 pm Mount St. Mary's Mountaineers Saint Joseph's Hawks
7:00 pm Georgia State Lady Panthers UT Martin Skyhawks
7:00 pm New Orleans Privateers Tulane Green Wave
7:00 pm Montreat Cavaliers Gardner-Webb Runnin' Bulldogs
7:00 pm St. John's Red Storm Sacred Heart Pioneers
7:05 pm Wright State Raiders Southern Illinois Salukis
7:30 pm Southern Utah Thunderbirds Boise State Broncos
7:30 pm Santa Clara Broncos UNLV Rebels
7:30 pm Alabama Crimson Tide Chattanooga Lady Mocs
7:30 pm Columbia College Koalas Savannah State Tigers
8:00 pm Texas Lutheran Bulldogs Abilene Christian Wildcats
8:00 pm Kennesaw State Owls Charleston Cougars
8:00 pm Eastern Illinois Panthers Evansville Lady Aces
8:00 pm UT Arlington Mavericks Houston Baptist Huskies
8:00 pm St. Xavier (IL) Cougars UIC Flames
8:00 pm Stephen F. Austin Ladyjacks LSU Tigers
8:00 pm Wiley Wildcats McNeese State Cowgirls
8:00 pm Tennessee Lady Volunteers Middle Tennessee Lady Raiders
8:00 pm Robert Morris (IL) Eagles Murray State Lady Racers
8:00 pm Stetson Hatters Oklahoma Sooners
8:00 pm Rice Owls Prairie View A&M Lady Panthers
8:00 pm Cal State Northridge Matadors Sacramento State Hornets
8:00 pm Mobile Rams Southeastern Louisiana Lady Lions
8:00 pm Nebraska Omaha Mavericks Louisiana Ragin' Cajuns
8:00 pm Huston-Tillotson Rams Texas State Bobcats
8:00 pm Appalachian State Mountaineers Vanderbilt Commodores
8:00 pm Northern Illinois Huskies Green Bay Phoenix
8:00 pm Southeast Missouri State Redhawks Alabama A&M Bulldogs
8:05 pm Creighton Bluejays Drake Bulldogs
8:15 pm Eastern Washington Eagles Portland Pilots
8:30 pm Harvard Crimson DePaul Blue Demons
9:00 pm Long Beach State 49ers California Golden Bears
9:00 pm Idaho Vandals Gonzaga Bulldogs
9:00 pm Black Hills State Yellow Jackets Idaho State Bengals
9:00 pm Washington Huskies Saint Mary's Gaels
9:05 pm Texas-Permian Basin Lady Falcons UTEP Miners
10:00 pm USC Trojans UC Davis Aggies
10:00 pm Colorado-Colorado Springs Mountain Lions Colorado State Rams
10:00 pm UC Merced Golden Bobcats Fresno State Bulldogs
10:00 pm South Dakota Coyotes Cal State Fullerton Titans
10:00 pm Corban Warriors Oregon State Beavers
10:00 pm Cal State-Stanislaus Warriors Pacific Tigers
10:00 pm San Francisco State Gators San Jose State Spartans
10:00 pm Pepperdine Waves Seattle Redhawks
10:00 pm Montana State-Northern Skylights Wyoming Cowgirls
10:30 pm Denver Pioneer Women Utah Utes

Saturday November 9

Time (ET)

Visiting Team

Home Team

Television

12:00 pm Mississippi Valley State Devilettes Villanova Wildcats
1:00 pm Michigan Wolverines Arizona Wildcats
1:00 pm Stanford Cardinal Boston College Eagles
1:00 pm Minnesota Golden Gophers UNI Panthers
1:00 pm UNCW Seahawks Notre Dame Fighting Irish
1:00 pm Wayland Baptist Pioneers Incarnate Word Crusaders
1:00 pm Providence Lady Friars Massachusetts-Lowell River Hawks
2:00 pm Virginia Intermont Lady Cobras Coastal Carolina Chanticleers
2:00 pm Jackson State Tigerettes George Washington Colonials
2:00 pm Wake Forest Demon Deacons Marquette Golden Eagles
2:00 pm Yale Bulldogs Monmouth Hawks
2:00 pm Furman Lady Paladins UNC Asheville Bulldogs
2:00 pm Delaware State Hornets Old Dominion Lady Monarchs
2:00 pm St. Francis Brooklyn Terriers Penn Quakers
2:00 pm Newberry Wolves High Point Panthers
2:05 pm VCU Lady Rams Youngstown State Penguins
2:30 pm Drexel Lady Dragons Toledo Rockets
3:00 pm Indiana Tech Warriors Chicago State Cougars
3:00 pm UC Riverside Highlanders Dayton Flyers
3:00 pm Howard Bison Virginia Tech Hokies
3:00 pm Austin Peay Lady Govs Western Kentucky Lady Toppers
3:00 pm Belmont Bruins IUPUI Jaguars
3:30 pm Bowling Green Falcons Iona Gaels
4:00 pm Hartford Hawks Connecticut Huskies
4:00 pm Western State Mountaineers Grand Canyon Antelopes
4:00 pm San Diego Toreros Northern Colorado Bears
4:00 pm Vermont Catamounts Bryant Bulldogs
5:00 pm Worcester State Lancers New Hampshire Wildcats
5:00 pm Loyola Marymount Lions New Mexico Lobos
5:05 pm South Alabama Jaguars Indiana State Sycamores
6:00 pm Hawaii Rainbow Wahine Arizona State Sun Devils
6:00 pm Emory & Henry Wasps Radford Highlanders
6:00 pm UAB Blazers Western Illinois Leathernecks
7:00 pm Georgia Southern Lady Eagles Auburn Tigers
7:00 pm Erskine Flying Fleet Campbell Fighting Camels
7:00 pm Duquesne Lady Dukes DePaul Blue Demons
7:00 pm Loyola Chicago Ramblers Louisville Cardinals
7:00 pm Cincinnati Bearcats Northern Kentucky Norse
8:00 pm Grambling State Lady Tigers Baylor Bears
8:00 pm Oakland Golden Grizzlies Indiana Hoosiers
8:00 pm Louisiana-Monroe Warhawks TCU Horned Frogs
8:00 pm Tennessee Wesleyan Bulldogs Tennessee Tech Golden Eaglettes
8:30 pm UMKC Kangaroos North Texas Mean Green
8:30 pm Fairfield Stags Texas A&M-Corpus Christi Islanders
9:00 pm Cal Poly Mustangs Harvard Crimson
9:00 pm Black Hills State Yellow Jackets Utah State Aggies
9:05 pm Walla Walla Wolves Utah Valley Wolverines
10:00 pm CSU Bakersfield Roadrunners Oregon Ducks

Sunday November 10

Time (ET)

Visiting Team

Home Team

Television

12:00 pm Villanova Wildcats Drexel Lady Dragons
1:00 pm Lafayette Leopards Brown Bears
1:00 pm Central Michigan Chippewas Massachusetts Minutewomen
1:00 pm Kentucky Wildcats Wagner Seahawks
1:30 pm Charlotte 49ers Kansas State Wildcats
2:00 pm Wofford Lady Terriers Clemson Lady Tigers
2:00 pm St. Bonaventure Bonnies Colgate Raiders
2:00 pm San Francisco Lady Dons Columbia Lions
2:00 pm North Florida Ospreys Florida Gators
2:00 pm Presbyterian Blue Hose Georgia Bulldogs
2:00 pm Western Carolina Lady Catamounts Georgia Tech Yellow Jackets
2:00 pm Dayton Flyers Iowa Hawkeyes
2:00 pm Eastern Kentucky Colonels Kent State Golden Flashes
2:00 pm Loyola Maryland Greyhounds Maryland Terrapins
2:00 pm Richmond Spiders Miami (FL) Hurricanes
2:00 pm Stony Brook Seawolves Navy Midshipmen
2:00 pm Xavier Musketeers Ohio Bobcats
2:00 pm Florida Atlantic Owls Ohio State Buckeyes
2:00 pm UT Arlington Mavericks Oklahoma State Cowgirls
2:00 pm Fordham Lady Rams Penn State Lady Lions
2:00 pm Ball State Cardinals Purdue Boilermakers
2:00 pm Princeton Tigers Rutgers Scarlet Knights
2:00 pm Rider Broncs Seton Hall Pirates
2:00 pm Louisiana Tech Lady Techsters South Carolina Gamecocks
2:00 pm Central Connecticut State Lady Blue Devils South Florida Bulls
2:00 pm Valparaiso Crusaders Saint Louis Billikens
2:00 pm Charleston Cougars Winthrop Eagles
2:00 pm Western Michigan Broncos Albany Great Danes
2:30 pm Mississippi Valley State Devilettes Toledo Rockets
3:00 pm Nebraska Omaha Mavericks Alcorn State Lady Braves
3:00 pm Sam Houston State Bearkats UALR Trojans
3:00 pm Oral Roberts Golden Eagles Kansas Jayhawks
3:00 pm Saint Joseph's Hawks LSU Tigers
3:00 pm Samford Bulldogs Memphis Lady Tigers
3:00 pm Central Arkansas Bears Ole Miss Lady Rebels
3:00 pm SIUE Cougars Missouri Tigers
3:00 pm Cal State Northridge Matadors Montana State Bobcats
3:00 pm Wichita State Shockers Oklahoma Sooners
3:00 pm Grambling State Lady Tigers SMU Mustangs
3:00 pm UTSA Roadrunners Texas Longhorns
3:00 pm Drake Bulldogs Wisconsin Badgers
3:00 pm Saint Peter's Peahens Hampton Pirates
3:00 pm Converse Valkyries USC Upstate Spartans
3:00 pm Morehead State Lady Eagles Lipscomb Lady Bisons
4:00 pm Cheyney Lady Wolves Coppin State Lady Eagles
4:00 pm Montana State-Northern Skylights Montana Lady Grizzlies
4:00 pm Syracuse Orange Washington State Cougars
5:00 pm South Dakota Coyotes UC Irvine Anteaters
5:00 pm USC Trojans Fresno State Bulldogs
5:00 pm UT Martin Skyhawks Gonzaga Bulldogs
5:00 pm Hawaii Rainbow Wahine Northern Arizona Lumberjacks
5:00 pm San Diego State Aztecs Sacramento State Hornets
5:00 pm Occidental Tigers UC Santa Barbara Gauchos
5:00 pm Texas-Pan American Lady Broncs Texas Tech Lady Raiders
5:00 pm Saint Mary's Gaels Portland State Vikings
6:00 pm Duke Blue Devils California Golden Bears
6:00 pm George Mason Patriots East Carolina Lady Pirates
6:00 pm North Dakota Iowa State Cyclones
6:00 pm UIC Flames Northwestern Wildcats
7:00 pm Manhattan Lady Jaspers Fairleigh Dickinson Lady Knights
Apr 2013
SMTWTFS
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Nov Dec Jan Feb Mar Apr

Team Schedule/Result:
Advertisement